Ponad 10 letnie doświadczenie pozwoliło nam dać wsparcie wielu adeptom na ich ścieżce kariery zawodowej i ułatwić im start w dorosłość.

Praca społeczna z czym się wiąże?

Wirtualne biuro to znana na całym świecie forma korzystania z adresu na potrzeby prowadzenia działalności. Decyduje się na nią wiele przedsiębiorstw, a ich motywacje bywają rozmaite. Czym właściwie jest wirtualne biuro? To zależy od rodzaju umowy, łączącej najemców i właścicieli adresów. Dla jednych jest wyłącznie adresem korespondencyjnym, dla innych miejscem do spotkań z interesantami i klientami. Wszystko zależy od potrzeb najemcy. O tym, dlaczego firmy decydują się na najem wirtualnych biur, przeczytacie poniżej.

Jesteśmy gotowi aby wesprzeć i Ciebie

zgłoś się do nas i dowiedz się szczegółów.

Cele rejestracyjne

Zdarza się, że przedsiębiorstwa decydują się na skorzystanie z wirtualnego biura w celach rejestracyjnych. Dotyczy to firm, które w związku z rodzajem wykonywanej działalności prowadzą skomplikowane rozliczenia finansowe. Niestety wciąż zdarza się, że urzędy skarbowe w małych miejscowościach nie potrafią właściwie stosować przepisów prawa i naliczają firmom rozmaite nienależne podatki. Tych nieprzyjemnych sytuacji można uniknąć pozostając w terytorialnej administracji dużych urzędów. Rozległe doświadczenie urzędników może znacząco skrócić czas kontroli skarbowej a przy tym nie powodować bezpodstawnych obciążeń. Co ciekawe w Polsce rokrocznie publikowany jest ranking urzędów skarbowych przyjaznych biznesowi, z którego wynika, że najbardziej doświadczone urzędy to urzędy stołeczne.

Względy wizerunkowe

Niektóre firmy decydują się na wynajęcie wirtualnego biura ze względów wizerunkowych. Dobry adres kojarzony jest z wysokimi czynszami, a firma którą stać na ich płacenie musi dobrze prosperować. Ten stereotyp leży u podstaw wynajmu biur wirtualnych przez przedsiębiorstwa, dla których wizerunek jest ważnym aspektem prowadzonej działalności. Dotyczy w dużej mierze firm świadczących usługi prawne i finansowe.

Wiarygodność

Z wirtualnych adresów korzystają również firmy świadczące usługi w sieci. Dzięki adresowi w dobrej lokalizacji zyskują wiarygodność. Dla wielu osób adres w Warszawie, Krakowie lub Wrocławiu wciąż kojarzy się z prestiżem. Wiele firm, które swoją działalność przeniosły do sieci w rzeczywistości w celu ograniczenia kosztów prowadzi ją w małych miejscowościach. Klientom trudno byłoby chociażby skojarzyć województwo, co niektórych z nich mogłoby zniechęcić do dokonania zakupu, tymczasem adres w dużym mieście te wątpliwości eliminuje.

Dla kogo biznes wirtualnego biura?

Biznes, którego podstawą jest prowadzenie wirtualnego biura wydaje się posiadać określone bariery wejścia na rynek. Jedną z nich jest konieczność posiadania przestrzeni biurowej w dobrej lokalizacji. Czy rzeczywiście jest to warunek konieczny?

Własna nieruchomość

Wszyscy posiadający własną nieruchomość w atrakcyjnej lokalizacji mogą rozważyć pomysł prowadzenia działalności opartej o udostępnianie adresu przedsiębiorstwom. Owa atrakcyjność nie polega jednak na dobrej lokalizacji w danej okolicy, lecz na lokalizacji umożliwiającej podleganie określonym urzędom lub podnoszącej prestiż firmy. Do takich miejsc z pewnością należą warszawskie biurowce.

Podnajem

Nie trzeba być koniecznie właścicielem nieruchomości, by prowadzić biznes polegający na prowadzeniu wirtualnego biura. Taka działalność może być prowadzona również w wynajmowanych przestrzeniach, lecz wówczas zazwyczaj wiąże się to z koniecznością sporządzenia umowy umożliwiającej dalszy podnajem pomieszczeń. Konieczne jest również zachowanie długiego horyzontu najmu bez możliwości rozwiązania go przez wynajmujących lub wprowadzenia na tę okoliczność takich kar, które ewentualnie pokryją koszty związane z rozwiązaniem umowy z klientami wirtualnego biura. O czym jeszcze należy pamiętać wynajmując pomieszczenie na wirtualne biuro? Z pewnością o tym, że nie może to być jeden pokój. Wiele osób poszukuje obecnie takich biur, które umożliwiają ewentualne zorganizowania spotkania biznesowego wraz z obsługą sekretarki. W przypadku zbiegu terminów tych spotkań u różnych klientów pojawi się poważny problem.

Dyspozycyjność

Prowadząc działalność związaną z udostępnianiem adresu wirtualnego biura trzeba również liczyć się z faktem, że jest to biznes wymagający określonej dyspozycyjności. Najemca może potrzebować mieć spotkanie w biurze i poinformować o tym z małym wyprzedzeniem. W zależności od rodzaju umowy takie spotkanie może również wymagać umieszczenia na drzwiach i wejściu tabliczek z danymi firmy, lub nawet nazwiskami pracowników na drzwiach pokoi. Może się również zdarzyć, że potrzebna będzie sala konferencyjna z zapleczem kateringowym i obsługą sekretarki. Jak przedstawiono, prowadzenie wirtualnego biura jest ciekawym pomysłem na własny biznes. Najczęściej jednak wymaga posiadania własnej nieruchomości lub wynajmowania w jednej lokalizacji kilku pomieszczeń równocześnie.