Ponad 10 letnie doświadczenie pozwoliło nam dać wsparcie wielu adeptom na ich ścieżce kariery zawodowej i ułatwić im start w dorosłość.

Szkolenie zawodowe dla mężczyzn

Na początku trzeba powiedzieć o tym, iż ogromnym zainteresowaniem wśród panów cieszą się darmowe szkolenia zawodowe. Przede wszystkim, to dzięki nim mężczyźni uczą się praktycznej nauki zawodu, mają fach w ręku, co umożliwia im znalezienie dobrej pracy. Oczywiście, duża popularność kursów zawodowych jest wynikiem tego, iż w ostatnim czasie wzrasta zapotrzebowanie na rynku pracy na rzemieślników, którzy obecnie są w cenie i zarabiają całkiem nieźle jak na polskie warunki. Trzeba także wspomnieć o tym, iż polscy fachowcy są cenieni też za granicą.

Nie ulega wątpliwości to, iż najbardziej oblegane są warsztaty z branży budowlanej, która ciągle się rozwija. Mowa głównie tu o szkoleniach na cieślę, dekarza lub murarza-tynkarza. Nie zapominamy także o kursie na malarza–tapeciarza bądź posadzkarza-glazurnika. Z pewnością, bardzo przydatne są też warsztaty z ocieplenia budynków oraz kurs na spawacza czy elektryka, gdyż w ostatnim czasie te zawody są niezwykle poszukiwane. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się szkolenia na kucharza, bowiem jak wiadomo, to zajęcie daje szerokie możliwości, ponieważ panowie świetnie gotują i doskonale sprawdzają się w roli szefa kuchni. Warto tu także polecić kurs kelnerski oraz barmański, dlatego że te profesje również są cenione na rynku pracy.

Jesteśmy gotowi aby wesprzeć i Ciebie

zgłoś się do nas i dowiedz się szczegółów.

Ponadto, niesamowicie popularne są szkolenia z obsługi, w szczególności sprzętu ciężkiego. Należy tu choćby wymienić kurs na koparkę czy dźwig lub operatora żurawi przeładunkowych. Poza tym, na znalezienie dobrej pracy duże szanse mają stolarze i magazynierzy, w szczególności posiadający uprawnienia do obsługi wózka widłowego. Godne uwagi są też warsztaty na hydraulika, tokarza oraz montera instalacji wodnych i kanalizacyjnych. W mniejszym stopniu modne są szkolenia na mechanika samochodowego czy lakiernika, które jeszcze do niedawna były ogromne popularne. Oprócz tego, do dyspozycji mamy również kursy z pierwszej pomocy, szkolenie BHP.

Należy podkreślić to, że kursy zawodowe głównie posiadają charakter praktyczny, gdyż wykłady i nauka teorii ograniczona jest do minimum. Najczęściej odbywają się w weekendy, gdyż przeważnie korzystają z nich osoby, które już posiadają pracę, przynajmniej dorywczą, i chcą podnieść swoje kwalifikacje. Mają one na celu ułatwienie również osobom bezrobotnych znalezienie pracy w zawodzie. Jednakże trzeba wspomnieć o tym, iż zwykle trwają dosyć długo, w związku z czym są meczące i nie każdy kończy szkolenie.

Inwestowanie w siebie to najlepsza rzecz, którą możesz zrobić. Wybierz taką pracę, którą kochasz. Wtedy, każdego ranka będziesz wyskakiwał ze swojego łóżka.”
Warren Buffet